Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Závory a rampy Nice

Profesionálne závory od talianskeho výrobcu Nice

Závory sú jednoduchý a účinný spôsob ako kontrolovať vjazd a výjazd do areálov, firiem, podnikov, parkovísk či iných zabezpečených miest. Závora tak môže slúžiť ako parkovacia rampa, cestná závora, vstupná závora alebo bezpečnostná závora spolu s posuvnou bránou.

Prednosti závor

 • Bezúdržbové a spoľahlivé zariadenie
 • Zaberajú málo miesta, minimálna stavebná príprava
 • Kvalitné prevedenie, stála farebnosť
 • K dispozícií aj nerezové (INOXové) prevedenie skrine závory
 • Široká ponuka možností ovládania
 • Možnosťt zapojiť záložný zdroj alebo solárne napájanie
 • Jednoduché odblokovanie (pri výpadku elektriny)
 • Ideálnu zostavu pre Vašu situáciu vám presne vyskladáme
 • Certifikácia

Rozdelenie závor

Závory Nice rozdeľujeme do 2 skupín – kategória Nice WIDE a Nice BAR. Obe používajú označenie veľkosti pomocou písmen S / M / L, čo označuje veľkosť ramena. Veľkosť ramena je druhým kritériom, podľa ktorého sa vyberá závora. Rozdiel medzi Nice WIDE a Nice BAR je vo funkcionalite. 

NICE WIDE sú vhodné na bežnú prevádzku, 100 - 300 cyklov za hodinu, s možnosťou záložnej batérie, bez počítania cyklov a bez možnosti programovania cez O-view.

NICE BAR sú výkonnejšie, vhodné na intenzívnu prevádzku,, 400 - 600 cyklov, dajú sa programovať cez O-view a obsahujú technológiu BlueBUS, ktorá umožňuje pripojiť k zariadeniu záložné zdroje, rôzne rozšírené možnosti ovládania, bezpečnostné prvky a nové technológie ako je napríklad solárne napájanie či ovládanie mobilom.

V závorách sa používajú 24 V motory, vďaka čomu je možné ich použitie aj v takmer nepretržitej prevádzke. Závory majú ampérometrickú ochranu. Keď rameno závory narazí na prekážku, vyskočí prúdový odber a riadiaca jednotka rozpozná že rameno narazilo na prekážku. Po detekcii prekážky sa môže rameno zastaviť alebo vrátiť do otvorenej polohy (podľa nastavenia).

Závory NICE

Zvýhodnené sady

Závory ponúkame v cenovo-zvýhodnených sadách. Tie obsahujú okrem samotnej závory a ramena ešte aj príslušenstvo ako je napr. prijímač, diaľkový ovládač, fotobunkyvýstražný maják. V sade nechýba ani protinárazová guma pre rameno a v prípade sady s dvoma ramenami je v sade aj spojka pre tieto ramená.

Sady primárne rozdeľujeme podľa dĺžky ramena a danej závory, ktorá bude toto rameno zdvíhať. Ramená sú v dĺžkach 3, 4 a 5 metrov, no vďaka originálnej spojke sa dá celková dĺžka nakombinovať až na 9 metrov.. Samotné závory rozdeľujeme podľa sily, rýchlosti zdvíhania ramena a cyklov, ktoré vykoná za hodinu.

V prípade špecifických požiadaviek vieme sady upraviť podľa vášho zadania.

Naša ponuka pre závory a rampy

V ponuke máme závory a ramená aj samostatne, vďaka čomu si môžete celú zostavu nakombinovať sami. Treba ale dávať pozor na kompatibilitu jednotlivých dielov, s čím vám však ochotne poradíme. K dispozícií je aj technická podpora.

Okrem toho nájdete v našej ponuke aj ďalšie doplnky pre závory ako napríklad opora pre rameno, sklopná podpera, hliníkové podzábradlie pod rameno či zalamovací kĺb pre ramená do nízkych priestorov.

Samostatnou kategóriou je bezpečnosť. Závory Nice majú integrovanú detekciu prekážky, kedy sa rameno po náraze do prekážky okamžite vráti späť.
Pre lepšiu bezpečnosť môže závora obsahovať aj bezpečnostné fotobunky, ochranné gumy či rôzne výstražné majáky, semafory a svetielka. Odporúčaním doplnkom sú reflexné samolepky, ktoré sa lepia priamo na rameno závory. Zvýši sa viditeľnosť samotného ramena a zabráni sa tak častým nárazom do ramena.

Silnejší náraz do ramena môže rameno závory poškodiť. Závory sú však dizajnované tak, aby sa rameno v takýchto prípadoch odtrhlo.

Obľúbeným rozšírením závory je magnetický detektor kovu. Ten dokáže rozpoznať kovové časti auta a následne poslať závore príkaz. Výsledkom môže byť plne automatizovaný systém, ktorý otvorí závoru po detekcií auta či počítadlo áut na parkovacích miestach, ktoré počíta príchody/odchody áut.

Možnosti ovládania závory

Závora je elektronické zariadenie, ktoré sa najčastejšie ovláda klasickým diaľkovým ovládačom. To sa dá hocikedy dokúpiť a napárovať. Taktiež sa dá jednoducho vymazať. Prijímač v závore dokáže pracovať so stovkami ovládačov (napr. prijímač NICE OXIBD má pamäť na 1024 kódov).

K dispozícií však sú aj všetky ostatné možnosti ovládania – klávesnicečítačky karietbezdrôtové tlačidlá na stenu či vrátnicu, automatické časovače, kľúčové spínače alebo ovládanie mobilom. Výhodou závor Nice je aj vstup na externé zariadenia iných výrobcov.

Klávesnica dokáže ovládať až 3 zariadenia. Funguje jednoduchým spôsobom - na klávesnici stačí zadať vlastný číselný kód, 4 - 8 miestny.

Čítačky kariet sú obľúbeným prvkom ovládania. K čítačke sa priloží bezdotyková karta alebo kľúčenka a závora sa otvorí. 

Bezdrôtové tlačidlá fungujú ako diaľkové ovládače. Tlačidlá sú vhodné na stále miesto ako napr. na stenu veďla vypínača na svetlo. 

Ak chcete závoru otvárať a zatvárať na presný čas, tak sú pre vás ideálne automatické časovače. Tie dávajú pokyn závore podľa nastaveného času - hodín a minút.

Na ovládanie mobilom slúži GSM modul alebo moderné riešenia prostredníctvom Wifi modulu. GSM je zariadenie, do ktorého sa pripojí klasická telefónna SIM karta s vlastným číslom a po následnom prezvonení tohto čísla, dá GSM modul pokyn riadiacej jednotke a zdvihne závoru (alebo otvorí bránu).

Wifi modul je taktiež zariadenie, ktoré sa pripojí do riadiacej jednotky a následne jej predáva pokyny. Wifi modul funguje prostredníctvom mobilnej aplikácie a internetu - musí však byť v dosahu vlastnej (domácej) wifi siete.

Závora je nevratné zariadenie - teda v zatvorenom stave blokované. To v praxi znamená, že závoru rukou nepretlačíte. V balení sa nachádza odblokovací kľúč, ktorý uvoľní prevodovku a potom závoru jednoducho zdvihnete. Toto sa používa hlavne pri výpadku elektriny.

Príklad realizácie

K objednávke dostanete kompletný návod s nákresmi a schémami

Závory a rampy Nice Závory a rampy Nice Závory a rampy Nice

Video prezentácia závory Nice Wide

Na jednoduchej video prezentácií závory Nice Wide si môžete všimnúť ako závora pracuje, z čoho sa skladá a zobrazených je aj pár detailov ako napr.: odblokovací kľúč; proti-nárazová funkcia, vďaka ktorej sa závora vráti späť po detekcií prekážky; zalamovací kĺb; možnosť predĺženia ramena a iné.

V prípade ak máte ďalšie otázky ohľadom závor alebo potrebujete pomoc s výberom vhodného zariadenia, nás neváhajte kontaktovať telefonicky na 0948 599 857 alebo e-mailom na [email protected]

Stavebná príprava pre závory

Závoru je vhodné ukotviť na betónový základ, ideálne do nemrznúcej hĺbky, teda cca. 80cm, podľa lokality. Každá závora obsahuje montážnu podložku z pozinkovanej ocele. Podložka slúži na kotvenie závory. Rozmery jednotlivých platní nájdete v detaile produktu:

 • NICE SIA1 - základová platňa pre závory WIDE S, WIDE M a S-BAR
 • NICE SIA2 - základová platňa pre závoru NICE WIDE L
 • NICE XBA16 - základová platňa pre závoru M-BAR
 • NICE XBA17 - základová platňa pre závoru L-BAR

Montážna podložka má otvor na prívod kabeláže. V tomto bode treba pripraviť prívod 220V, ideálne na samostatnom ističi 6A. Odporúčame oddeliť slaboprúd od napájania 220 V.

Stavebná príprava pre závory

Ostatná kabeláź záleží od zvoleného príslušenstva, najčastejšia situácia:

PripojenieNice WIDENice BAR
I - napájanie (230 V) 1ks 3x1,5mm2 1ks 3x1,5mm2
II - pripoj. ľavého fotočlánku 1ks 2x0,25mm2 1ks 1x0,5mm2
III - pripoj. pravého fotočlánku 1ks 4x0,25mm2 1ks 2x0,5mm2
IV - pripoj. výstražnej lampy 1ks 2x0,5mm2
1ks tienený RG58
(resp. koaxiál odpor 50ohm
1ks 2x0,5mm2
1ks tienený RG58
(resp. koaxiál odpor 50ohm

Elektropríprava pre závory Nice

Rýchlosť závor 

 

casy

Na videu môžete vidieť porovnanie rýchlostí závor M5-BAR a L-BAR.