Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Objednávka po telefóne 0948599857 Fotovoltaika

Uchytenie fotovolataických panelov na strechu umožňuje systém montážnych prvkov. Pri výbere komponentov na motáž panelov zohľadite typ strechy (šikmá, rovná) a materiál strechy (plech, škridla, asfalt).

Pre montáž fotovoltaických panelov pri šikmých strechách je potrebné voliť správne strešné háky, profil a svorky.

V našom sortimente nájdete nerezové strešné háky, s možnosťou uchytenia panelu z boku, zo spodu, alebo s možnosťou nastavenia uhlu uchytenia alebo s možnosťou nastavenia v 3 bodoch, tiež strešné háky pre šindľové strechy, alebo pre trapézový povrch. Počet potrebných strešných hákov závisí od rozmerov panelov a konfigurácie strechy, všeobecne však odporúčame 1-2 háky na panel.

Profil s možnosťou kotvenia zo spodnej aj bočnej strany pre vyššiu flexibilitu, je možné za pomoci spojky nadpojiť, tak aby zodpovedal rozmerom solárneho panelu.

Svorky slúžia na prichytenie panelu k profilu. Koncové svorky umiestňujeme po obvode panelov, stredová svorka je určená pre uchytenie medzi dvoma panelmi. Počet potrebných svoriek pri koncových svorkách je počet panelov x2. Pri stredových je potrebný rovnaky počet svoriek ako panelov.

Pre rovné strechy je možnosť fotovoltaický systém namontovať na záťažové systémy, kde sú panely upevnené na konštrukciu, ktorá je zaťažená (napr. betónovými blokmi) a nie je nutné vŕtať do strechy. V tomto prípade sa profil kotví do betónového bloku. Druhou možnosťou sú rámové systémy, kde sa montážne rámy pripevňujú do strechy pomocou priechodných kotiev.

Podľa materiálu strechy volíme vhodné riešenia - plech (samovrtné skrutky a špeci svorky), škridla (strešné háky), asfalt (strešné háky alebo kotvy).

Hliníkový profil pre vytvorenie konštrukcie solárnych panelov, 40x40mm

Hliníkový profil pre vytvorenie konštrukcie solárnych panelov, 40x40mm

Dĺžka profilu: 3150mm, 4800mm, 6000mm.

€ bez DPH 23,69 € s DPH 28,43
do 3 dní KÚPIŤ