Vážení zákazníci,
online objednávky a telefonické objednávky vybavujeme v bežnom režime. Sme Vám k dispozícii telefonicky aj e-mailom, radi Vám poradíme s Vašim projektom.
osobný odber objednávky je možný po telefonickej dohode na 0948 901 112 každý pracovný deň 7:30 - 16.00.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme veľa zdravia. Tím BranyPosuvne.sk, 19.3.2021

Ovládanie ďalších zariadení cez externé prijímače NICE

Ak chcete ovládať pomocou ovládačov NICE zariadenia iných značiek, stačí k danému zariadeniu pripojiť externý prijímač NICE (napríklad NICE SMX2RNICE FLOXR, NICE OX4T a pod.). Externé prijímače majú napájanie 12, 24 alebo 230V a majú RELÉ výstup, ktorý pripojíte do svorkovnice pohonu inej značky.

Sada pre diaľkové ovládanie externých zariadení

Pripravili sme pre Vás cenovo zvýhodnenú sadu pre ovládanie čohokoľvek zloženú z:

Uvedené príklady sú demonštrované na ovládaní brán, ale externý prijímač NICE je možné použiť k na dialkové ovládanie akejkoľvek automatizácie

I. Ovládanie zariadenia inej značky ovládačom NICE

I. Ovládanie zariadenia inej značky ovládačom NICE

Príklady použitia externých prijímačov NICE

Príklad 1 - pohon NICE na vstupnej bráne + iný pohon na garážovej bráne:

Mám na posuvnej bráne pohon NICE a na garážovej bráne pohon značky XY. Chcem ovládať oba pohony jedným ovládačom. K pohonu značky XY teda pripojím externý prijímač NICE. Ten zabezpečí prijatie rádiového signálu z ovládaču NICE a budem môcť ovládať jedným dvojkanálovým ovládačom obe zariadenia. 

Príklad 2 - využitie viacerých funkcii:

Ďalej môžem chcieť používať viac ako jeden typ rozkazu pre dané zariadenie: napríklad chcem mať na posuvnej bráne možnosť čiastočného otvorenia. A zároveň chcem tým istým ovládačom ovládať ďalšie zariadenie, napríklad garážovú bránu. Vtedy použijem štvorkanálový ovládač a externý prijímač pripojím k pohonu garážovej brány. Môžem docieliť nasledovné nastavenie:

  • prvým tlačítkom ovládam posuvnú bránu (napr. rozkaz otvor - stoj - zatvor)
  • druhým tlačítkom otvorím bránu ne jeden meter (funkcia čiastočné otvorenie)
  • tretie tlačítko použijem na ovládanie garážovej brány
  • štvrté tlačítko si nechám voľné a budem ním v budúcnosti mať možnosť ovládať hocakú ďalšiu automatizáciu, keďže môj externý prijímač je dvojkanálový a môžem ho pripojiť ešte k ďalšiemu zariadeniu 

Príklad 3 - príliš veľa ovládačov:

Mám v rôznych objektoch 7 automatizácií ktoré chcem všetky ovládať na diaľku, ale je mi proti srsti opatrovať v aute 7 rôznych ovládačov. Pre takúto situáciu sú požehnaním externé prijímače + deväťkanálový ovládač NICE ON9E, pomocou ktorého budete ovládať až 9 automatizácií. Treba ale pamätať na to, že externé prijímače majú dva kanály. Ak teda máte viac automatizácií, bude nutné ku každej dvojici pripojiť jeden prijímač. 

Príklad 4 - zariadenia ku ktorým nemožno zohnať ďalšie ovládače:

Mám zariadenie neznámeho pôvodu/výrobcu a nedarí sa mi k nemu zohnať ovládače. Ak má toto zariadenie riadiacu jednotku na ktorej sú dostupné drôtové vstupy pre externý prijímač, máte situáciu vyriešenú. 

Príklad 5 - chcem diaľkovo ovládať niečo čo by Vás ani nenapadlo:

Áno, niekedy prekvapí na čo všetko ľudia prijímač použijú: diaľkové ovládanie kostolných zvonov, stavidla na rybníku, dávkovaču krmiva a.t.ď. Platí informácia v úvode - ak má dané zariadenie potrebný vstup, dá pomocou ext. prijímača diaľkovo ovládať.

Príklad 6 - chcem diaľkovo ovládať 230V zariadenie:

Použijete externý prijímač NICE OX4T, ktorý obsahuje 4 relé, na ktorých je možné nastaviť jeden zo 14 povelov

Kam ďalej:

II. Ovládanie zariadení NICE ovládačom inej značky

II. Ovládanie zariadení NICE ovládačom inej značky

Rovnakým princípom je možné ovládať pohony NICE za pomoci diaľkových ovládačov iných výrobcov. Ak už máte ovládače od výrobcu XY, potrebujete k tomu ešte externý prijímač od rovnakého výrobcu XY. Treba zvážiť:
a) aká je cena externého prijímaču od iného výrobcu
b) aká je cena ďalších ovládačov iného výrobcu, keď budem v budúcnosti ovládače dokupovať

Keď zvážite vstupné náklady, môže sa niekedy stať, že bude pre Vás výhodnejšie používať diaľkové ovládače ktoré už máte akurát k nim dokúpite externý prijímač. Preto v našej ponuke nájdete aj externé prijímače iných značiek: