Vážení zákazníci,
online objednávky a telefonické objednávky vybavujeme v bežnom režime. Sme Vám k dispozícii telefonicky aj e-mailom, radi Vám poradíme s Vašim projektom.
osobný odber objednávky je možný po telefonickej dohode na 0948 901 112 každý pracovný deň 7:30 - 16.00.
Ďakujeme za pochopenie a prajeme veľa zdravia. Tím BranyPosuvne.sk, 19.3.2021

Zapojenie externého prijímaču inej značky do pohonu NICE Robus a Run

Externý prijímač inej značky potrebuje spravidla napájanie a výstup z relé. Pohony Robus a Run poskytujú 24V jednosmerný prúd a výstup z relé sa pripája na rovnaký vstup ako drôtové tlačidlo.

Krok 1. Napájanie externého prijímača

Pokiaľ potrebujete pripojiť k pohonu dodatočné zariadenia, ktoré vyžadujú externé napájanie (napr. externý prijímač, indikačné osvetlenie, kľúčový spínač, magnetické karty, atp.), pripojte zariadenie podľa obrázku. Dodávané napätie je 24Vdc -30% až +50% s maximálnym prúdom 100mA.

Zdroj napätia pohonu NICE Robus RB400                      robus pin

        (NICE RBA3)                                  (NICE RBA3R10)

Krok 2. Vstup pre relé

Relé sa pripája do vstupu P.P. (Po novom SbS). Následne je treba na Robuse spraviť krok "Vyhodnotenie pripojených zariadení pohonu" - postup:

Krok 3. Vyhodnotenie pripojených zariadení pohonu

Po každom pripojení, odpojení, alebo zmene zapojenia prídavných zariadení na vstupoch BlueBUS a STOP musí byť prevedená fáza vyhodnotenia prídavných zariadení.

  1. Stlačte tlačidlo "Open" a "Stop/Set" a držte ich
  2. Akonáhle sa rýchlo rozblikajú L1 a L2, tlačidlá pustite
  3. Počkajte pár sekúnd, kým riadiaca jednotka nedokončí proces vyhodnotenia zariadení.
  4. Pokiaľ všetko prebehlo v poriadku, mala by LED STOP svietiť a L1 a L2 by mali zhasnúť. Prípadne je možné, že sa rozblikajú L3 a L4, pokiaľ ste ešte neabsolvovali fázu vyhodnotenia dĺžky krídla.