Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Všetky možnosti ovládania brány, alebo pohonu

 

Automatizované brány a závory je možné ovládať viacerými spôsobmi, ktoré sa vzájomne nevylučujú a je ich možné kombinovať podľa potreby.

Diaľkové ovládače

Diaľkové ovládače (vysielače) predstavujú najbežnejší spôsob ovládania brány. Ovládače sa môžu  líšiť nielen značkou výrobcu, ale aj typom kódovania a frekvenciou. V prípade neistoty ohľadom kompatibility diaľkových ovládačov sa môžete obrátiť na nás.

Čo by som mal zvážiť pred výberom diaľkových ovládačov?

Pokiaľ už máte zariadenie na diaľkové ovládanie (napr. garážovú bránu) a vyberáte vhodný pohon pre vstupnú bránu, naskytuje sa možnosť ovládať oba pohony jedným ovládačom. Je však potrebné vybrať kompatibilný pohon, ktorý vyrába rovnaký výrobca a jeho prijímač pracuje na rovnakej frekvencii s kompatibilným typom kódovania. V prípade pohonov dvoch rôznych značiek je stále možnosť ovládania pomocou jedného diaľkového ovládača. V tomto prípade vie byť nápomocný externý prijímač značky zhodnej s ovládačmi, ktorý sa zapojí do pohonu inej značky. V prípade potreby pre Vás ochotne preveríme kompatibilitu.

Najpoužívanejšie modely ovládačov značky NICE sú FLO2RE, FLO2R-S, ON2E.

S jedným diaľkovým ovládačom je možné ovládať viac pohonov (pokiaľ majú rovnaké kódovanie a frekvenciu). Pre ovládanie viacerých pohonov je možné použiť 4-tlačidlový ovládač FLO4RE alebo 9-tlačidlový ovládač ON9E.

Dosah diaľkových ovládačov je zhruba 10-20m bez antény. Externá anténa dokáže predĺžiť dosah na približne 100 (podľa miestnych podmienok). Anténa býva často zabudovaná v majáku, prípadne sa dá zakúpiť samostatne.

V našej ponuke nájdete aj diaľkový ovládač s technológiou LORA, vďaka ktorej je dosah rozšírený až na 500-1000m. Okrem ovládača je potrebný aj prijímač podporujúci technológiu LORA.

Ak už máte nejaké vysielače NICE, budete ich môcť použiť aj pre nové zariadenie, avšak musia fungovať na rovnakom type kódovania. V prípade iného typu kódovania alebo inej značky môžete využiť externý prijímač.

Prijímač v pohone sa dá nastaviť tak, aby nebolo možné vytvárať nové kópie vysielačov.

Pri správe väčšieho počtu ovládačov je možné jednotlivé ovládače označiť a evidovať pomocou zariadenia OBOX.

Kľúčové spínače

Kľúčové spínače dokážu otvoriť bránu či závoru jednoduchým otočením kľúča. Dvojpolohovým kľúčovým spínačom možno zadať až dva príkazy. 

Klávesnica

Zadaním prednastaveného číselného kódu do klávesnice vykoná brána zvolený príkaz.

Čítačka kariet

Pomocou čítačky kariet môžete zadať pokyn k pohybu brány jednoduchým priložením karty alebo kľúčenky.

Wifi modul


WiFi modul umožňuje pohodlné ovládanie brány pomocou mobilnej aplikácie.

GSM modul

GSM modul ponúka ovládanie brány prezvonením alebo SMS správou.

Bezdrôtové tlačidlá

Tlačidlá môžu mať rôzny počet kanálov, pričom vybrané modely sú dizajnované aj pre použitie iných automatizovaných systémov (rolety, markízy, …).

Časovač

Spínacie hodiny dokážu dať zariadeniu impulz na základe stanoveného času a dní.

Indukčné slučky

Pomocou magnetického detektora kovov a indukčnej cievky je možné zhotoviť senzor, ktorý sa inštaluje pod povrch vozovky. Senzor vie identifikovať prítomnosť vozidla na určenom mieste, pričom pohon zareaguje podľa nastavenej automatizácie (otvorenie, zatvorenie, ..).

Kamera snímajúca EČV

Otvorte bránu alebo zdvihnite závoru len vozidlám s povolenou poznávacou značkou (EČV). Kamera s vysokým rozlíšením porovná EČV s databázou a v prípade zhody vykoná prednastavený povel.

Pokiaľ neviete ktorá z možností ovládania bude pre Vás najvhodnejšia, odporúčame Vám bežné diaľkové ovládače. Pridanie ďalšieho prvku ovládania je možné neskôr.