Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

8 spôsobov ako ovládať nielen závoru

Prehľad o všetkých ovládacích prvkoch na závoru aj bránu

Závora aj brána (či iná automatizácia značky Nice) sa dá ovládať rôznymi spôsobmi. Medzi najpoužívanejšie patrí klasické diaľkové ovládanie, no použiť môžete aj otváranie na kľúč, digitálnu klávesnicu, priloženie karty, prezvonenie mobilom či ďalšie možnosti.

Od klasických diaľkových po smart riešenia

Prezrite si prehľad možných spôsobov, ako ovládať bránu a závoru.
V prípade, že kupujete ďalší ovládač, prikladáme aj Návod na párovanie diaľkových ovládačov.

8 spôsobov ako ovládať nielen závoruDetail
Diaľkové ovládače NICE Diaľkové ovládače Detail

Diaľkové ovládania rôznych tvarov, farieb, štýlov, funkcií a počtu tlačidiel. Najnovšie modely ovládačov dokážu signalizovať stav brány alebo ovládajú bránu na vzdialenosť 1 kilometer. Podľa počtu tlačidiel môzete ovládať rovnaký počet zariadení (pohonov) alebo dávať jednému zariadeniu rovnaký počet pokynov. Pri výbere diaľkového ovládaču dbajte na frekvenciu a kódovanie. Najjednoduchšie je kúpiť rovnaký ovládač, ktorý už máte, no s výberom správneho ovládaču Vám radi pomôžeme.

Otváranie brány klávesnicou Digitálna klávesnica Detail

Klávesnica dokáže ovládať až 3 zariadenia. Funguje jednoduchým spôsobom - na klávesnici stačí zadať vlastný číselný kód, 4 - 8 miestny. Okrem klasických drôtových zapojení je k dispozícií aj bezdrôtová verzia. Tá sa napáruje k pohonu ako klasické diaľkové a následne ovláda pohon prostredníctvom číselného kódu.

Čítačky kariet pohonov na brány Čítačky kariet Detail

Tento obľúbený spôsob otvárania brán a závor pozostáva z čítačky (transponder - zariadenie, na ktoré sa priloží karta) a samotnej karty, resp. kľúčenky. Karta je veľká ako klasická kreditná karta a dá sa podpísať alebo potlačiť. Kľúčenka je menšia a praktickejšia.

Bezdrôtové tlačidlá Bezdrôtové tlačidlá Detail

Bezdrôtové tlačidlá vhodné na stenu alebo iné miesto. Ak potrebujete mať ovládač doma (alebo na firme, vrátnici) na stabilnom mieste, tak sú bezdrôtové tlačidlá ideálne. K dispozícií sú ovládače s rôznym počtom tlačidiel a taktiež rôzne obaly a nástavce.

Kľúčové spínače pohonov na brány Kľúčové spínače Detail

Kľúčový spínač je jednoduché zariadenie s dvoma polohami. Buď sa zopne relé pootočeným kľúču doprava alebo doľava. Ideálne ako záložný spôsob ovládania.

Otváranie brány časovačom Automatické časovače Detail

Ak chcete závoru otvárať a zatvárať na presný čas, tak sú pre vás ideálne automatické časovače. Tie dávajú pokyn závore podľa nastaveného času - hodín a minút.

GSM Modul GSM Modul Detail

GSM modul otvára bránu (garáž, závoru) na prezvonenie. Do tohto modulu sa pripojí funkčná SIM karta s vlastným číslom a po prezvonení tohto čísla dá modul pokyn riadiacej jednotke. Samozrejme, že v každom module sa vytvára zoznam oprávnených čísiel, ktoré GSM modul akceptuje. Takto sa predíde situáciám, aby mohol ovládať bránu každý, kto pozná číslo modulu.

Wifi prijímač pre ovládanie pohonu WIFI modul Detail

Inteligentný wifi príjmač na pohodlné ovládanie pohonov prostredníctvom smartfónov. Pri tomto module je nutné brať do úvahy jednu podmienku: wifi prijímač musí byť v dosahu domácej wifi siete. Po následnom nastavení a spárovaní sa ovláda brána prodstredníctvom aplikácie, aj na mobilných dátach.