Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Príprava základu: Ako si nachystať miesto vopred?

Príprava základov a priestoru pre posuvné brány

Zhotovte si posuvnú bránu svojpomocne. Vďaka našim odporúčaniam a návodov si dokážete svoju bránu postaviť aj svojpomocne. Zákazníkom dodávame komponenty potrebné k stavbe brány spoločne s návodmi tak, aby mohli s minimálnymi znalosťami bránu zostaviť, inštalovať, a oživiť. Poďme však postupne, od základov.

Základ samonosnej brány

Jedna z výhod samonosnej brány je minimálny zásah do komunikácie – brána sa totiž nesie pár centimetrov nad zemou a taktiež nepotrebuje žiadne zásahy do komunikácie počas prípravy základu. Samozrejme za predpokladu, že bráne nič nebráni v ceste.

Dôležitý je základ pre nosné vozíky. Tie sa môžu uchytiť na závitové tyče zabetónované do základu, na závitové tyče vlepené do základu chemickou kotvou alebo oceľovými hmoždinami.

V prípade, že staviate bránu bez pohonu, tak odporúčame nachystať káblové chráničky. Pohon tak bude možné dodatočne osadiť kedykoľvek v budúcnosti bez ďalších zásahov.

 

základ samonosnej brány

 

Všetky vzorce na výpočet vzdialeností nájdete v našich návodoch. Tie pribalíme k Vašej objednávke a taktiež ho obdržíte aj do e-mailu.

Základ koľajovej brány

Základ koľajovej brány tvorí koľajnica, ktorá je priskrutkovaná k zemi. Potrebujeme tak pár metrov ideálne rovnej komunikácie, aby brána dobre sedela. Koľajnica sa nachádza na šírke prejazdu + rovnaká vzdialenosť na odsunutie brány.

Ak je koľajnica pripevnená na pevnom základe (ktorý sa nedeformuje), tak sa jej nosnosť pohybuje na úrovni 40 ton. Koľajnice znesie aj nápravu plne naloženého kamiónu.

 

základ koľajovej brány

 

Aj tu odporúčame myslieť na predprípravu základu na pohon (v prípade, že staviate bránu bez pohonu).

Všetky vzorce na výpočet vzdialeností a umiestnenie vozíkov nájdete v našich návodoch. Tie pribalíme k Vašej objednávke a taktiež ho obdržíte aj do e-mailu.

Základ závesnej brány

Závesná brána má celý nosný a posuvný mechanizmus umiestnení v hornej časti brány, preto žiadne základy chystať netreba. Stačí Vám stena či konštrukcia, na ktorú uchytíte C-profil, umiestnite vozíky a brána funguje.

Samozrejme, že bráne nič nemôže stáť v ceste. Ani v ceste prejazdu, ani v ceste odsunutia. 

základ závesnej brány

 

Všetky vzorce na výpočet vzdialeností a umiestnenie vozíkov ako aj nosnosti jednotlivých vozíkov nájdete v našich návodoch. Tie pribalíme k Vašej objednávke a taktiež ho obdržíte aj do e-mailu.

Návody a manuály
Doporučené postupy a návody máme vypracované inžinierom na základe dlhoročných skúseností v oblasti posuvných brán. Tieto montážne návody sú duševným vlastníctvom spoločnosti Posuvné brány, s.r.o. a sú k dispozícií len našim zákazníkom.