Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Pánty na bránu: široká ponuka pántov na bránu aj dvere

Pánty a závesy na krídlové brány, bránky a dvere

Kvalitné pánty talianskej výroby Combi Arialdo. Pevné pánty na ukotvenie celej krídlovej brány, priváracie krídlové pánty na bránky či hydraulické zatvárače na dvere. Naša ponuka pántov však ešte pokračuje.

Regulovateľné pánty

Regulovateľné pánty sú skvelou voľbou na uchytenie krídlovej brány. Jedná sa o pomerne robustné pánty s veľkou nosnosťou. Tieto pánty rozdeľujeme do 5 druhov – na priskrutkovanie s kontramaticou, na privarenie s kontramaticou, na zamurovanie s kontramaticou, na privarenie s objímkou a univerzálny s dlhým závitom.

Veľkosť jednotlivých pántov štandardne určuje závit. Regulovateľné pánty máme v štyroch veľkostiach – M16, M18, M20 a M24.

Najpoužívanejšie a najžiadanejšie pánty ponúkame aj v nerezovom prevedení.

regulovateľné pánty

Viacdielne pánty s kridielkami a výstupkami

V prípade menších brán a vstupných brániek sa môžu použiť dvoj alebo trojdielne pánty na privarenie. Tie majú na výber množstvo rozmerov a v prípade pántov s výstupkami sa aj tu nachádza nerezová inox verzia.

Často dotazovaný je obojsmerný pánt, ktorý dokáže otvárať dvere von aj dnu. Takýto pánt ponúkame v dvoch veľkostiach. Menší má nosnosť 40kg a väčší 55kg. Oba sú oceľové s niklovou povrchovou úpravou.

Netradičné pánty - otočné aj mimoosové

Okrem klasických zmienených pántov Vám určite odporúčame aj menej tradičné spodný pánty. Spodný otočný pánt sa spravidla privára ako spodný záves krídlovej brány. Ideálne je ho skombinovať s jeho platňou na privarenie a ako horný záves použiť ložiskový záves nastaviteľný na privarenie. Získate tak elegantné zavesenie brány.

Zaujímavosťou sú mimoosové pánty pre krídlové brány do kopca. Tie sa uchytia na rovný stĺpik aby brána v zavretom stave pekne uzavrela prejazd. Počas otvárania však dokáže takýto pánt bránu vyklopiť do kopca.

mimoosový pánt

Brano na dvere

Brano na dvere, alebo odborne zvané ako hydraulicky (samo)zatvárač, je vhodný pre interiérové aj exteriérové dvere s max. dĺžkou 900mm a max. váhou 60kg. Nastaviť si môžete dovieraciu aj zatváraciu rýchlosť.