Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Krátky dosah diaľkových ovládačov - problém s funkciou prijímača / ovládača.

Krátky dosah diaľkových ovládačov – riešenia.

Krátky dosah ovládačov môžu spôsobovať prekážky v teréne, alebo skutočnosť, že sa prijímač nachádza v prostredí s rušením šírenia rádiového signálu. Váš prijímač môže aj v kľudovom režime prijímať plávajúce kódy iných zariadení vysielajúcich na rovnakej frekvencii (napríklad termostat, meteostanica, alarm, bezdrôtový zvonček, bezkľúčové odomykanie auta a ďalšie). Tento vplyv ostatných bezdrôtových zariadení môže spôsobiť krátky dosah ovládačov.

Na začiatok je dobré overiť, či majú rovnako krátky dosah všetky ovládače od brány, ktoré máte, alebo len jednotlivé kusy. Ak sa chovajú všetky rovnako (podobne), tak bude pravdepodobne chyba v prostredí.

Možnosti riešenia takejto situácie:

Anténa 

Pripojte anténu. Dá sa kúpiť samostatne (napr.  NICE ABF) alebo býva zabudovaná v majáku (ELDC, ELAC).

Ak už anténu máte, skontrolujte jej pripojenie. Ak je to možné, pripojte ju priamo do prijímača podľa tohto postupu.

Skontrolujte, či nie je porušený kábel antény. Použite tienený koaxiál s impedanciou 50 Ohm (typ RG58).

Zmena prijímača

Poznámka: výmena prijímača vyradí z funkcie pôvodné ovládače s krátkym dosahom. Z týchto dvoch riešení pravdepodobnejšie vyrieši situáciu technológia LoRa®.

Vymeňte prijímač za OXILR a ovládače za ON3ELR  s technológiou LoRa® (Long Range) s dosahom až 1 kilometer. Ovládače ON3ELR sú vhodné predovšetkým do lokalít s vysokou mierou rušenia prenosu rádiového signálu. Je nutné zakúpiť nový prijímač aj nové ovládače. Prijímać OXILR je možné pripojiť aj ako externý prijímač pre všetky iné značky pohonov, na toto je ideálna zostava NICE ONELRKIT.

Vymeňte prijímač za OXIFM a ovládače za ON2EFM s frekvenciou 868,46 MHz (inou ako bežné ovládače). Je nutné zakúpiť nový prijímač aj nové ovládače.

Čo ďalej?

Ďalej môžete skúsiť hľadať príčinu rušenia signálu, teda obehať dom a susedov a skúsiť odhaliť, ktoré zariadenie obsadzuje frekvenciu.

Ak si chcete hypotézu overiť, pošlite Váš prijímač aj s vysielačmi k nám. My v našom prostredí prijímač vyskúšame a dáme vedieť výsledok. Zo skúsenosti je pravdepodobné, že chyba bude v danom prostredí. Do zásielky napíšte Vaše mobilné číslo a sprievodné informácie.