Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Bránový sortiment: kľučky, madlá, zámky a dorazy

Vybavte bránu kvalitným a bezpečným príslušenstvom

Príslušenstvo pre brány a bránky nie je len o pántoch. Širokú ponuku predstavujú aj kľučky, zámky a rôzne dorazy, ktoré môžete využiť kdekoľvek inde. Získajte prehľad o kompletnom príslušenstve pre brány, vďaka čomu sa budete lepšie orientovať pri nákupe.

Kľučky, gule a madlá

Ponuka kľučiek, gúľ a madiel sa samozrejme nevzťahuje len na brány, ale kľudne aj na dvere či rôzne vstupné brány.

Kľučky primárne rozdeľujeme na hliníkové a nerezové. Hliníkové kľučky môžu byť bez štítu (jednoduché) alebo so štítom. V tejto kategórií je obľúbená kombinovaná kľučka KL-13, ktorá ma z jednej strany klasickú kľučku a z druhej pevnú guľu.

Nerezové kľučky sú medzi zákazníkmi obľúbene vďaka lesklému dizajnu (kľučky sú z brúsenej nereze) a výborným vlastnostiam materiálu. Aj preto je ponuka nerezových kľučiek taká široká. V ponuke nájdete kľučky hranaté, oblé, rovné aj zvlnené. Všetky kľučky sa predávajú v páre a súčasťou balenia sú aj skrutky na montáž.

Z nereze (AISI304) sú vyhotovené aj gule ku kľučke. Tie sa rozdeľujú podľa tvaru: rovná, zahnutá; a možnosti otáčania: pevná, otočná ľavá, otočná pravá. Guľa tak môže slúžiť ako kľučka a vybrať si môžete aj stranu, do ktorej sa guľa bude otáčať. Gule sa predávajú po jednom alebo aj v páre.

Brúsená nerez je obľúbená aj pri madlách. Aj tie sú v rôznych tvaroch – rovné, oblé, zvlnené, zapustené. Ponuku dopĺňajú ešte madlá plastové, kovové a pozinkované. Madlo je skvelý doplnok na dvere, bránu, sklo či posuvnú stenu.

nerezové kľučky

Zámky, elektrozámky a petlice

Na uzamknutie krídlových brán a brániek odporúčame klasické zapustené zámky. Pre väčšiu bezpečnosť môžete použiť elektrozámok, ktorý na odomknutie potrebuje elektrický impulz – napr. zo zvončeka, domového vrátnika alebo pracuje spolu s pohonom.

V prípade klasického uzamykania sa používajú zapustené zámky, celé zámkové kazety (na privarenie) alebo najnovšie a najľahšie riešenie – celý profil so zámkom. Aktuálne máme v ponuke tri tipy profilov so zámkom – 40x40, 50x30, 60x40.

A ak nemá zámok protikus, do ktorého by zapadol zámok, tak sa používa jednoduchý doraz pre bránku. Ten môže byť navárací alebo na priskrutkovanie.

Stále obľúbené sú aj petlice pre visiaci zámok. Petlica dokáže bezpečne uzamknúť bránu, garáž, kôlňu či čokoľvek iné, kde sa dá namontovať.

Dorazy a zástrče

Spodné dorazy pre krídlové brány slúžia predovšetkým na vymedzenie koncových polôh krídiel. Je vhodné, aby sa krídla v uzatvorenom stave o niečo opreli. Taktiež to zlepšuje stabilitu brány.

V prípade manuálneho otvárania a zatvárania brány je vhodnou alternatívou aj zástrč brány. Tá sa da samozrejme použiť aj na rôzne bránky a dvere. V interiérových priestoroch sa často používajú aj gumové dorazy – napr. gumové dorazy na priskrutkovanie, ktoré ľahko vymedzia uhol, do ktorého sa otvárajú dvere.