Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Technicka podpora pre GSM moduly TFE

V našej ponuke sa nachádzajú 2 GSM moduly značky TFE, v rôznych verziách, pre ovládanie brány:

Pre GSM moduly značky SECTRON prejdite na samostatnú stránku technickej podpory.

iQGSM-R1

iQGSM-R2

gsm smart 3 iqgsm-r2
 • 1 výstup
 • podľa verzie 10/100/1000 užívateľov
 • administrácia mobilom
 • časovač v rozsahu 1 sekunda až 24 hodín
 • krytie: IP50
 • 1 vstup ( alarm/ bez alarmu )
 • 1 výstup 
 • podla verzie 6/20 užívateľov
 • administrácia mobilom
 • overenie stavu brány
 • krytie: IP50

Najčastejšie otázky a odpovede:

Po vložení SIM karty do zariadenia mi nefungujú SMS (zariadenie neodpovie na Info SMS "1234 Info").

-Pravdepodobne ste SIM kartu neaktivovali (aktivácia SIM karty závisí od Vášho operátora).

Existuje manuál pre pripojenie Vášho GSM modulu?

-Áno, na tomto odkaze nájdete obecný popis ako pripojiť GSM modul iQGSM k pohonu brány, alebo ku garážovým bránam.

Používam váš GSM modul už dlhšiu dobu bez problémov a náhle prestal fungovať. Nemôžem sa dovolať (nedostupný) a bliká červená LED dióda. Čím to môže byť ? 

-Prekontrolujte SIM kartu, ak sa jedná o dobíjaciu SIM, pravdepodobne nemáte kredit alebo bola SIM karta odpojená z dôvodu expirácie (nedobitie kreditu). Pre overenie doporučujeme vložiť SIM kartu do bežného telefónu a overiť že sa na ňu dá dovolať.

Mám pripojený váš GSM modul a stále mi bliká zelená LED dióda, nemôže sa pripojiť do siete. Čím to môže byť?

-Pravdepodobnou príčinou je zlé napájanie, teda "mäkký" napájací zdroj, ktorý nedokáže dať impulzový prúd dostatočný pre sieťovanie (vysielanie) GSM.

Tento odber v špičke je veľmi krátky, trvá iba niekoľko milisekúnd, ale zdroj musí byť pre tento odber dimenzovaný, inak dochádza k poklesu napájania, resetu zariadenia a k opakovanému sieťovaniu.

Ak je GSM modul napájaný priamo s pohonu, prekontrolujte či svorky s ktorých napájate GSM sú určené pre napájanie externých zariadení. Nestačí multimetrom nájsť "nejaké" svorky kde je "nejaké" napätie. Musí byť určený pre napájanie a dostatočne dimenzovaný.

Ak GSM modul napájate s iného zdroja, napr. adaptérom 12V, overte si že je vhodný pre napájanie GSM zariadení, respektíve zvládne prúdové nárazy. Niektoré zdroje, aj ked majú uvedený odber prúdu 1A a väčší, nezvládajú špičky  "padajú", odpájajú sa.

Je možné ovládať GSM modul aplikáciou? Kde ju nájdem? 

-Myslíme si že je zbytočné používať pre GSM modul aplikáciu. Každý telefón je vybavený funkciou rýchla voľba, a to je ten najjednoduchší a najrýchlejší spôsob ovládania. Ale ten kto na ovládaní pomocou aplikácie trvá, alebo si ju chce vyskúšať, má možnosť si stiahnuť v Google Play bezplatnú aplikáciu GATE TYPE.

Aplikácia nie je naším produktom, ale vyskúšali sme ju, a k dátumu testovania bola funkčná ku GSM modulom iQGSM-R1 a R2. 

Ako zistím či je GSM modul vhodný pre môj pohon? 

-GSM modul iQGSM-R1 bol navrhnutý ako univerzálny, pripojiteľný ku všetkým bežným pohonom. Zatiaľ sme sa nestretli s pohonom ku ktorému by nešiel GSM modul pripojiť. Manuál ako pripojiť GSM modul nájdete na tomto odkaze.

Ako je zaručená bezpečnosť ovládania, ak sa GSM modul len prezváňa? 

-iQGSM uskutoční povel len v prípade, že rozpozná volajúce telefónne číslo. Neznáme čísla sú ignorované. Číslo oprávnené ovládať iQGSM sa najprv uloží do pamäti zariadenia. Do pamäti sa čísla ukladajú veľmi jednoducho, stlačením tlačidla alebo diaľkovo pomocou SMS príkazov. Názorne je to vidieť na videu výrobcu. 

Aké sú náklady na prevádzku? Koľko ma bude stáť otvorenie brány, ak použijem Váš GSM modul?

-Samotné ovládanie je zadarmo, pretože iba prezváňate číslo, hovor nie je prijatý. Náklady na prevádzku sú iba v podobe udržovacích poplatkov SIM karty. Najlepšie je použiť paušálový tarif, ale je možné použiť aj klasickú SIM kartu s dobíjaním kreditu. Pri klasickej SIM karte s dobíjaním kreditu, vyžadujú niektorí operátori dobitie kreditu aspoň raz za 12 mesiacov (v závislosti od operátora), aby bola SIM karta naďalej aktívna.

Môžem s GSM modulom zároveň používať už stávajúce diaľkové ovládače?

-Náš GSM modul je navrhnutý tak aby nenarušil ani nijak neobmedzoval funkcie stávajúcich zariadení. Takže všetko čo máte pripojené k Vašemu zariadeniu, či už diaľkové ovládače, externé tlačidlá..... všetko zostáva plne funkčné.

Budem inštalovať pohon príjazdovej brány, a chcel by som ju ovládať mobilom. Čo pre to mám urobiť ?

-Zakúpte si zariadenie iQGSM a predajte ho monážnej firme, ktorá Vám bude bránu inštalovať. Jednoducho pripojí GSM modul do riadiacej jednotky pohonu. Môžete sa pozrieť na video výrobcu, kde je to názorne predvedené. Zapojenie vo videu je na konkrétny pohon ale postup je pri iných pohonoch obdobný.

Mám elektrický posuvný pohon Robus. Je možné k nemu pripojiť váš GSM modul?

-Náš GSM modul je možné pripojiť snáď ku všetkým existujúcim pohonom. Či už počas inštalácie pohonu, alebo už k nainštalovanému pohonu. U vyššie uvedeného typu pripojíte napájanie iQGSM na svorkovnicu pohonu, na svorky STOP (pravý vstup) a do svorky SBS (ľavý vstup). Výstup GSM modulu potom na svorky SBS. Na polarite nezáleží - ako napájanie tak výstup iQGSM sú univerzálne. Takáto inštalácia zaberie len pár minút. Keby sa predcalen objavili problémy alebo nejasnosti volajte, sme tu pre Vás.

Akú SIM kartu, s akým tarifom mám do zariadenia použiť? 

-Je možné použiť ľubovolnú SIM kartu bežnej veľkosti. Tarif môže byť ľubovolný, iQGSM stačí ak prijíma volania a SMS. Najlepšie je zvoliť najlacnejší paušál (nemusíte sa starať o platnosť kreditu), ale môžete zvoliť aj predplatenú SIM kartu (je potrebné sledovať platnosť kreditu) .

Mám staršiu Nokiu, a chcel by som jednoducho ovládať bránu, aby som nemusel zakaždým hľadať číslo v zozname. Ako to mám urobiť? 

-Veľmi jednoducho. Každý telefón, aj ten najstarší, má možnosť rýchlej predvoľby. Stačí si napríklad pod tlačítko 2 uložiť telefónne číslo brány. Následe ho stlačíte a telefón ho vytočí. 

Mám iPhone a chcel by som ovládať GSM modul cez aplikáciu, akú mi odporučíte?

-Je to podobné ako pri predošlej otázke. V iPhone, rovnako ako v iných smartfónoch, sú možnosti zrýchlenej voľby. Pri iPhone sú to oblúbené kontakty. Alebo si môžete stiahnuť ľubovolnú aplikáciu pre zrýchlenú volbu. Pre iPhone napríklad Speed Dial alebo iSmart Dialer.

Je pri inštalácií iQGSM požadovaná odborná montáž? 

-Naše zariadenia iQGSM sú inštalačne veľmi jednoduché, stačí pripojiť 4 drôty k riadiacej jednotke pohonu. Takže to zvládne každý kto sa aspoň trochu rozumie elektronike. Záleží však na situácií a typu pripojenia. Možností je mnoho. Ak je treba pripojiť do iného zariadenia, systému, alebo zapojenie relé a silovej časti 230V, doporučujeme kvalifikovaných odborníkov a to hlavne s bezpečnostných dôvodov.