Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Návod k pridaniu ďalších užívateľov

Zjednodušený návod pre správcu:

  • 1. Stiahnite si aplikáciu SUPLA (Android, iOS)
  • 2. Zaregistrujte sa v aplikácii
  • 3. Spárujte sa s wifi modulom podľa inštrukcií v aplikácii
  • 4. Prihláste sa na SUPLA Cloud: https://cloud.supla.org/login
  • 5. Prihlasovacie údaje pre ďalších užívateľov nájdete v zelenom poli: https://cloud.supla.org/home
  • 6. Zdieľajte prihlasovacie údaje s ďalšími užívateľmi a povoľte registráciu klientov: https://cloud.supla.org/smartphones

Podrobný návod pre správcu:

Poloha (lokalita) - virtuálne zoskupenie zariadení (wifi modulov), ktoré sú ovládane v rámci jednej skupiny. V prípade iba jedného zariadenia môžme polohu zjednodušene považovať za spojku medzi wifi modulom a identifikátorom prístupu.

Identifikátor prístupu - vďaka identifikátoru je možné prihlásenie do aplikácie bez nutnosti registrácie. Po prihlásení cez identifikátor je dostupné ovládanie zariadení v polohách, kde je pridelený príslušný identifikátor.

Po úspešnom spárovaní zariadenia (wifi modulu) s Vašim účtom, by sa malo zariadenie automaticky priradiť k polohe a k identifikátoru prístupu. Prihláste sa do Vášho účtu SUPLA na webovej stránke https://cloud.supla.org/. Na domovskej stránke (https://cloud.supla.org/home) sú zobrazené prihlasovacie údaje pre nových užívateľov.

Obr.1 Základný identifikátor prístupu na domovskej stránke


Chytré zariadenia:

Registráciu nových užívateľov je nutné manuálne povoliť.

Prejdite na sekciu Chytré zariadenia (https://cloud.supla.org/smartphones) a povoľte registráciu kliknutím na políčko v pravej časti. Povolenie registrácií nových zariadení sa automaticky vypne o 24 hodín. Pre opätovné zapnutie alebo vypnutie stačí znova kliknúť na pole Registrácia klientov. V nižšej časti je zoznam prihlásených užívateľov, kde je možná ich úprava jednoduchým kliknutím na konkrétne zariadenie užívateľa. Následne je možné odstránenie alebo premenovanie užívateľa.


Obr.2 Správa užívateľov v sekcii Chytré zariadenia

Konfigurácia zariadenia (wifi modulu):

Wifi modul je možné spravovať v sekcii Moja SUPLA a následnom zvolení zariadenia, kde je možné zariadenie na diaľku vypnúť, premenovať alebo prepnúť do konfiguračného režimu (obr. 3). V pravej časti plochy máme prehľad o pripojených polohách a identifikátoroch prístupu. V nižšej časti máme prehľad o jednotlivých kanáloch, ktoré je možné konfigurovať kliknutím na konkrétny kanál (obr. 4)

Obr.3 Konfigurácia zariadenia

Obr.4 Konfigurácia kanálov

Návod pre nových užívateľov

Stiahnite si aplikáciu SUPLA z Google Play (Android) alebo App Store (iOS). Po spustení aplikácie si zvoľte pokročilé prihlásenie a následne identifikátor v pravej hornej časti obrazovky. Vyplňte polia podľa údajov, ktoré ste obdržali od správcu. Po úspešnom prihlásení máte prístup ku všetkým povoleným zariadeniam.