Free cookie consent management tool by TermsFeed Policy Generator

Zapojenie fotobuniek do pohonu NICE Robus alebo Run

Pohony Robus/Run používajú technológiu BlueBUS, takže sú kompatibilné iba s fotobunkami podporujúcimi túto technológiu.

Fotobunky sú vždy v páre vysielač TX+prijímač RX. Fotobunky sa delia na tri druhy:

Pred samotným zapojením fotobuniek si odpojte pohon z napájania, po zapojení obnovte napájanie a vyhodnoťte pripojené zariadenia podržaním tlačidiel OPEN+STOP/SET, kým sa nerozblikajú diódy L1+L2, potom pustite.

Zapojenie celého systému BlueBUS je cez dvojžilové káble, kde kábel by mal byť 2x0,5m2. Pokiaľ používate na zapojenie internetové káble (FTP, UTP, STP, alebo akúkoľvek inú krútenú dvojlinku), prierez jednej žily sa pohybuje spravidla od 0,10 do 0,25 mm2. Doporučujeme preto zdvojiť zapojenie, čiže namiesto dvoch žíl zapojíte štyri - dve a dve. Inak sa môže stať, že kábel prepípnete a fotobunka bude blikať, ale aj tak bude blbnúť.

Zapojenie káblových fotobuniek

Zapojenie fotobuniek je cez dvojžilové káble paralelne do vstupu BlueBUS, kde nemusíte riešiť polaritu. Kľudne môžte zapojiť fotobunky obe do riadiacej jednotky, alebo dvojžilovým káblom z riadiacej jednotky do jednej fotobunky a odtiaľ dvojžilovým káblom do ďalšej.

Zapojenie oboch fotobuniek do RJ Zapojenie z RJ do jednej a odtiaľ do druhej
Zapojenie fotobuniek do pohonu NICE Robus a Run Zapojenie fotobuniek do pohonu NICE Robus a Run z jednej do druhej

 

Zapojenie fotobuniek jedna drôtová, druhá bezdrôtová

V princípe sa jedná iba o fotobunky NICE FT210B. Jedna fotobunka sa pripája cez dvojžilový kábel zo svorky BlueBUS na riadiacu jednotku na svorku BUS (BlueBUS) a druhá je baterková.

Zapojenie bezdrôtových fotobuniek

Pravodu je, že bezdrôtové fotobunky sa nezapájajú, keďže sú bezdrôtové. Zapája sa iba komunikátor IBW, s ktorým fotobunky komunikujú bezdrôtovo. Pre postup zapojenia pokračujte na Zapojenie a programovanie zariadenia NICE IBW s fotobunkami NICE EPMOW.